SERVIS PC BRNO

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

PORADNA

 

SERVIS PC BRNO - PORADNA

SERVIS PC BRNO - Notebook jako náhrada stolního PC

Takový notebook poznáte na první pohled. Je masivní a při jeho návrhu bylo postupováno s důrazem na nekompromisní výkon a vysokou užitnou hodnotu. Displeje zde často dosahují úhlopříček 17 palců a větší. Některé modely disponují dvěma pevnými disky, samostatnou grafickou kartou s výkonnou 3D akcelerací, ale i takovou praktickou „drobností“, jakou je plná numerická klávesnice – tu už mají i kancelářské 15.6“ notebooky. Rovněž počet USB konektorů přesahuje běžný průměr. Jeden parametr ovšem exceluje v opačném smyslu slova a tím je akumulátor a jeho reálná životnost. Ta se pohybuje v řádu desítek minut a více než řešení pro dlouhý pobyt mimo dosah elektrické zásuvky představuje slušně dimenzovaný záložní zdroj pro případ výpadku el. proudu. Váha těchto přístrojů může dosahovat i 5 Kg. Standardem již bývá i kvalitní displej s rozlišením Full HD (1920×1080 bodů).


SERVIS PC BRNO - Je Váš počítač nebo notebook hlučný, přehřívá se a zasekává se?
Toto bývá často způsobeno znečištěním komponent uvnitř PC nebo notebooku. Počítač jako zařízení potřebuje k správému chodu kvalitní odvod tepla. V dnešní době jsou chladiče a ventilátory špičkové kvality, které při co nejnižších otáčkách dosahují vysoký stupeň chlazení. Nicméně každému ventilátoru „dojde dech“ pokud nebude udržován v čistotě. Z několikaleté zkušenosti můžeme vypovědět, že i při běžném vnitřním čištění PC je třeba zásahu odbornou osobou, o noteboocích nemluvě. Tím, že odnesete vaše zařízení do našeho servisního oddělení si šetříte starosti a peníze v případných opravách způsebených neodborným zásahem.

SERVIS PC BRNO - Kancelářský notebook

Na běžnou práci si vystačíte s jednojádrovým procesorem a operační pamětí 1 GB. Pevné disky mají dostačující kapacitu okolo 160 GB, pokud si koupíte notebook s SSD diskem, tak kapacita bude menší okolo 40 GB, zato notebook bude výrazně rychlejsí (spouštění aplikací, kopírování dat, atp.). Displej je většinou širokoúhlý s úhlopříčkou 15,4 palce a rozlišením 1280×800 pixelů. Naprostým standardem je DVD vypalovačka i Wi-Fi. Slabinou těchto přístrojů bývá integrovaná grafická karta, která se nehodí pro hraní náročnějších her a nízká výdrž při provozu na akumulátor. Váha se pohybuje okolo tří kilogramů. Aktuálně podobně vybavených notebooků prolomily hranici 10 000 Kč

SERVIS PC BRNO - Universální notebook

Zlatá střední cesta vede přes notebooky střední kategorie. Oproti základním modelům u nich nacházíme dvoujádrové procesory s pokročilým řízením spotřeby. Operační paměť dosahuje standardu 3 – 4 GB a o akceleraci multimédií se stará samostatný čip od renomovaných firem nVidia nebo ATI. Tyto notebooky jsou vhodné i na PC HRY či práci s grafickými programi. Při dlouhodobém zatížení notebooku např. při hraní náročnějších her se notebook bude mírně zahřívat.

SERVIS PC BRNO - Mini notebooky

Ten, pro koho je notebook pracovním nástrojem číslo jedna, bez kterého se neobejde ani minutu, ocení jeho nízkou váhu. Malé rozměry a dobrá přenosnost mini notebooků je základní vlastností této řady přístrojů, jejichž údaj o váze nepřesáhne 1,8 kg. Opravdový mini notebook jde ještě níže a není problém narazit i na kilogramové modely. O provoz se starají speciální úsporné procesory a řada funkcí je integrovaných. Důraz je kladen i na co největší dobu provozu na baterii. Ta může s přídavným modulem atakovat hranici deseti a více hodin.

SERVIS PC BRNO - Software – instalace a zálohování

Notebooky se prodávají s nebo bez předinstalovaného operačního systému. Pokud si zakoupíte přístroj s licencí a instalací např. WINDOWS neznamená to, že ke krabici s notebookem získáte i DVD s programem. Data potřebná k reinstalaci a obnově systému v případě havárie jsou uložené na skryté části pevného disku. To je zároveň i odpověď na řadu dotazů týkajících se dostupnosti reálné volné kapacity z deklarovaných hodnot uvedených výrobcem. 100 GB disk tak může obsahovat jen 80 GB uživatelsky volného prostoru, zbytek zaplňují instalační a obnovovací data.

SERVIS PC BRNO - Měli byste vědět

Pokud si koupíte notebook bez OS, znamená to, že neobsahuje operační systém a po jeho zapnutí budete odměněni výhradně černou obrazovkou. Instalace a oživení tak zůstává na vás. Šetření se tak může paradoxně ve finále přetransformovat do dalšího výdaje za samostatný operační systém, i když lze samozřejmě použít opensource jako např. Linuxovou distribuci Ubuntu či Xubuntu, která je vhodná pro méně výkonné mini notebooky či netbooky. Vypalovačky na DVD (mimo mininotebooků), bezdrátové síťové karty a modem jsou běžnou výbavou drtivé většiny nových notebooků.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky TOPlist